Offer 379535
AURELIA A 700-2 from 2007
2 Color
Offer Details
| Offer Number: | 379535 |
|---|---|
| Brand: | AURELIA |
| Model: | A 700-2 |
| Manufacturer | AURELIA |
| Condition: | Good |
| Year: | 2007 |
| Incoterm: | EX Works |
| Cylinders Condition: | damage_free |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Poli-Flo dampening<>UD Dryer system from Giardina from 1998 with extended delivery<>Oxy Dry Sheed decurler<>Ink remote control<>WEKO T77 powder unit |
Technical details
| Max. paper size | 720x1020 mm |
|---|---|
| Smallest size | 300x400 mm |
| Length | 5450 mm |
| Width | 1380 mm |
| Height | 2110 mm |
| Weight approx. | 15000 kg |
| Colors | 2 |
| HS Code | 84431300 |