Offer 382398
BOBST DOMINO 72 from 1992
Folder Gluer
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 382398 |
| Brand: | BOBST |
| Model: | Domino 72 |
| Manufacturer | BOBST |
| Condition: | Good |
| Year: | 1992 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | damage_free |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Model: DOMINO 72 A1<>- Folding Types / Boxes:<>o Straight Line: YES<>- Glue Type: Standard Glue<>Main investments, substantial repairs, general overhauling within the last 3 years: |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. blank width | 720 mm |
| Min. blank width | 126 mm |
| Max. blank length | 800 mm |
| Min. blank length | 60 mm |
| Max. belt speed | 300 m/min |
| Materials | 80 |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |