Offer 382463
BOBST HANDYPACK from 2008
Packing Machines
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 382463 |
| Brand: | BOBST |
| Model: | HandyPack |
| Manufacturer | BOBST |
| Condition: | Very good |
| Year: | 2008 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Handypack GT ELEC |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Cardboard thickness | up to 700 g.m2 |
| Min. size of boxes | 80 x 50 mm |
| Max. size of boxes | 500x400 mm |
| Power request | 1 KVA |
| Weight approx | 950 kg |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |