Offer 382743
BUSCH SE 90 from 2011
Pile Turner
Offer Details
| Offer Number: | 382743 |
|---|---|
| Brand: | BUSCH |
| Model: | SE 90 |
| Manufacturer | BUSCH |
| Condition: | Good |
| Year: | 2011 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | 06-2026 |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | BUSCH Pile Turner SE 90 RLA<>slewable control desk<>fixed aligning gauge<>Special equipment:<>with airing<>with jogging<>Technical specifications:<>lifting capacity: 500 kg<>sheet size max.: 600 x 750 mm<>platform width: 900 mm |
Technical details
| Max. sheet size | 600x750 mm |
|---|---|
| Max. Pile height | 1200 mm |
| Min Pile height | 290 mm |
| Carrying power | 500 kg |
| Platform Width | 900 mm |
| Platform Depth | 620 mm |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |
PRICE: Upon request
Images