Offer 383061
CARTES GT 360 from 2018
Central Impression Presses
Offer Details
| Offer Number: | 383061 |
|---|---|
| Brand: | CARTES |
| Model: | GT 360 |
| Manufacturer | CARTES |
| Condition: | Good |
| Year: | 2018 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Configuration:<>Unwind<>2 x Flatbed hot foil/embossing<>2 x Flatbed Screen printing<>2 x Semirotary flexo printing<>Semi-rotary die cut<>Razorblade slitting<>Rewind<>- Double rewind shaft<>Laminating<>WEB guide system<>Corona treater |
Technical details
| Max. Web width: | 360 mm |
|---|---|
| Min. web width | 100 mm |
| Max mechanical Speed | 120 m/min. |
| HS Code | 84431600 |
PRICE: Upon request
Images