Offer 382387
HEIDELBERG CD 102-4+LX (2000+) from 2012
4 Color
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 382387 |
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | CD 102-4+LX (2000+) |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2012 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | 06/2026 |
| Counter: | 160 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | PRESET ++<>EASY CONTROL<>AIR COOLED<>Alcolor automatic Film Dampening<>Autoplate (semi-automatic plate loader)<>CP 2000 Control Center<>anilox coater<>All washing devices<>IR Infra red dryer<>Powder sprayer<>Extended Delivery |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. paper size | 720x1020 mm |
| Smallest size | 400x420 mm |
| Image area | 700x1020 mm |
| Speed | 15000 sh/h |
| Power consumption | 89,5 kw |
| Length | 10100 mm |
| Width | 3310 mm |
| Height | 2170 mm |
| Weight approx. | 33930 kg |
| Colors | 4 +LX |
| HS Code | 84431300 |