Offer 382788
HEIDELBERG CD 102-6+LX (2000+) from 2004
6 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382788 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | CD 102-6+LX (2000+) |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2004 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Mod. CD 102-6 LX Hybrid<>HD IR Dryer<>Anti Static<>3 end of press UV lamps<>2 Interchangable (between all units) UV dryers<>Hybrid rollers<>ALCOLOR VARIO dampening system<>Technotrans refrigeration<>CP 2000 Control Center<>Preset Plus in feeder and delivery<>ITC Ink temperature control<>anilox coater<>Extended Delivery<>Powder sprayer<>IST-UV dryer |
Technical details
| Max. paper size | 720x1020 mm |
|---|---|
| Smallest size | 280x420 mm |
| Image area | 700x1020 mm |
| Speed | 15.000 sh/h |
| Width | 2990 mm |
| Height | 2170 mm |
| Colors | 6+L |
| HS Code | 84431300 |