Offer 383142
HEIDELBERG CD 102-6+LX (2000+) from 2005
6 Color
Offer Details
| Offer Number: | 383142 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | CD 102-6+LX (2000+) |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2005 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 427 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Venturi system<>Baldwin/ Technotrans central dampening<>Prinect CP2000 Center<>Prinect PrintCenter<>ALCOLOR VARIO dampening system<>AirStar, Air cabinet water-cooled<>Autoplate (semi-automatic plate loader)<>Drystar 2000 Combination IR Dryer<>Clean CleanStar powder sucker<>BACHER Register System |
Technical details
| Max. paper size | 720x1020 mm |
|---|---|
| Smallest size | 280x420 mm |
| Image area | 700x1020 mm |
| Speed | 15.000 sh/h |
| Width | 2990 mm |
| Height | 2170 mm |
| Colors | 6+L |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images