Offer 382434
HEIDELBERG CX 75-4+L (C) from 2019
4 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382434 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | CX 75-4+L (C) |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2019 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | damage_free |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 86 Mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Prinect Press Center 2<>Easy Control<>Alcolor Vario Dampening<>Ink Temperature Control<>Technotrans alpha.c<>Technotrans Beta.f<>Preset Plus Feeder<>CX-Sheet Feeder System<>Ultrasonic Double Sheet Control<>Steel Plate in Feeder<>Heidelberg Autoplate (Automatic Plate Changing System)<>Ultrasonic Two Sheet Detection<>Roller-Check-Assitant<>Autoplate<>Auto cylinder Wash<>Auto Ink Roller Wash<>Auto Blanket Wash<>Preset Plus delivery X1<>Tresu Anilox Coating Unit<>Weko AP 110 Spray Unit<>Drystar IR Dryer<>Air cooled |
Technical details
| Max. paper size | 530×750 mm |
|---|---|
| Smallest size | 280x350 mm |
| Image area | 510×740 mm |
| Plate size | 605×745 mm |
| Speed | 15.000 sph |
| Stock thickness | 0.03 |
| Colors | 4 + Coater |
| HS Code | 84431300 |