Offer 383071
HEIDELBERG DIANA EASY 115 from 2021
Folder Gluer
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 383071 |
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | Diana Easy 115 |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2021 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Centerline system upper stripping unit with manual lifting device stripping board frame with quick lock device Illumination of stripping station sheet monitoring sensor (sheet drop sensor) <>2 upper tool frame <>2 lower tool frame <>1 set of equipment for top and bottom stripping tools <>non stop delivery <>rake side and front joggers <>pneumatic sample taking device <>Mitsubishi Plc main motor with pneumatic clutch 10.4 <>Touch Screen for Human machine communication <>Central lubrication system <>CE Certificate <>GS Certificate |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. blank width | 1150 mm |
| Min. blank width | 45 mm |
| Max. belt speed | 350 m/min |
| Materials | up to E flute |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |