Offer 383063
HEIDELBERG MOZ-S from 1990
2 Color
Offer Details
| Offer Number: | 383063 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | MOZ-S |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 1990 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | No |
| Still in production: | No |
| Test possible: | No |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 37 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Alcohol dampening system<>CP-Tronic self diagnostic, control and monitore console<>Plus version |
Technical details
| Max. paper size | 480x650 mm |
|---|---|
| Smallest size | 210x280 mm |
| Image area | 472x645 mm |
| Speed | 12.000 sh/h |
| Power consumption | 36 kw |
| Length | 9530 mm |
| Width | 2450 mm |
| Height | 1790 mm |
| Weight approx. | 18700 kg |
| Colors | 2 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images