Offer 382757
HEIDELBERG MOZP from 1991
2 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382757 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | MOZP |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 1991 |
| Incoterm: | EX Works |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | No |
| Still in production: | No |
| Test possible: | No |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 27 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Superblue<>Conventional dampening system<>CP-Tronic self diagnostic, control and monitore console<>Refrigeration + Re-circulation<>Powder sprayer<>Plate punch<>Sheet decurler<>Blanket + Roller wash-up device |
Technical details
| Max. paper size | 480x650 mm |
|---|---|
| Smallest size | 280x280 mm |
| Image area | 464x645 mm |
| Speed | 8.000 sh/h |
| Power consumption | 16.5 kw |
| Length | 4040 mm |
| Width | 2450 mm |
| Height | 1790 mm |
| Weight approx. | 7140 kg |
| Colors | 2 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images