Offer 382383
HEIDELBERG SM 102-10P (2000+) from 2007
10 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382383 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | SM 102-10P (2000+) |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | |
| Year: | 2007 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | April 2026 |
| Counter: | 140 mio |
| Machine number: | |
| Description: | CP2000 Control Center<>Alcolor with Vario Damping<>Preset Plus Feeder<>Preset Plus XO delivery<>Eltex ionised blast in feeder<>Ultrasonic double sheet control<>Electronic sidelays<>Technotrans Beta C Combistar combined ref/ink temp control <>Autoplate<>Intercom<>Heidelberg Cleanstar<>Heidelberg washstar <>Alcosmart AZR<>Heidelberg Airstar Pro<>Heidelberg Powder Spray Exatronic duo plus |
Technical details
| Max. paper size | 720x1020 mm |
|---|---|
| Smallest size | 400x420 mm |
| Image area | 700x1020 mm |
| Plate size | 790x1030 mm |
| Speed | 13.000 sh/h |
| Power consumption | 133.5 kw |
| Length | 16200 mm |
| Width | 3310 mm |
| Height | 2170 mm |
| Weight approx. | 61580 kg |
| Stock thickness | 0,03 |
| Blanket size | 840 |
| Colors | 10 |
| HS Code | 84431300 |