Offer 383166
HEIDELBERG SM 102-4+L (2000+) from 2007
4 Color
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 383166 |
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | SM 102-4+L (2000+) |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2007 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 150 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Alcolor automatic Film Dampening<>Technotrans Beta refrigeration<>Autoplate (semi-automatic plate loader)<>CP 2000 Control Center<>Preset plus in delivery<>Non-stop feeder<>Steelplate in feeder and delivery<>All washing devices<>ELTEX antistatic eliminator<>WEKO T77-C powder sprayer<>Coater |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. paper size | 720x1020 mm |
| Smallest size | 280x420 mm |
| Image area | 710x1020 mm |
| Colors | 4 |
| HS Code | 84431300 |