Offer 383099
HEIDELBERG SM 52-4+L ANICOLOR from 2011
4 Color
Offer Details
| Offer Number: | 383099 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | SM 52-4+L Anicolor |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2011 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Anicolor<>CP 2000 Control Center<>Preset - automatic size device<>Autoplate (semi-automatic plate loader)<>Technotrans Alpha D chiller<>ITC Ink temperature control<>Automatic blanket, roller and impression-cylinder washing device<>GRAFIX Alphatronic 200 powder sprayer<>Tower coater<>Extended Delivery<>Heidelberg DryStar Infra red dryer<>Ink Line |
Technical details
| Max. paper size | 370x520 mm |
|---|---|
| Smallest size | 105x145 mm |
| Image area | 360x520 mm |
| Speed | 15.000 sheets/h. |
| Power consumption | 25 kw |
| Length | 8.500 mm |
| Width | 1.850 mm |
| Height | 1620 mm |
| Weight approx. | 13.300 kg |
| Stock thickness | 0,03 |
| Colors | 4+L |
| HS Code | 84431300 |