Offer 382897
HEIDELBERG SM 74-6P+L from 2002
6 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382897 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | SM 74-6P+L |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2002 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 137 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Mod. SM74-6P3+L<>CP 2000 Control Center<>Autoplate (semi-automatic plate loader)<>Coater |
Technical details
| Max. paper size | 530x740 mm |
|---|---|
| Smallest size | 210x280 mm |
| Image area | 520x740 mm |
| Speed | 15.000 sh/h |
| Power consumption | 75 kw |
| Length | 10663 mm |
| Width | 2760 mm |
| Height | 1870 mm |
| Weight approx. | 29060 kg |
| Colors | 6 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images