Offer 382840
HEIDELBERG SX 102-2 P from 2016
2 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382840 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | SX 102-2 P |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Very good |
| Year: | 2016 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | damage_free |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | Upon agreement |
| Counter: | 136 Mio |
| Machine number: | |
| Description: | Press Center CP2000<>Axis control<>Autoplate (semi-automatic plate loader)<>Alcolor automatic Film Dampening<>Preset Plus in feeder and delivery<>automatic blanket and impression cylinder washing unit<>automatic Ink-Roller Washing device<>Powder sprayer<>TECHNOTRANS cooling + circulation unit |
Technical details
| Max. paper size | 720x1020 mm |
|---|---|
| Smallest size | 340x480 mm |
| Image area | 700x1020 mm |
| Speed | 14.000 sh/h |
| Stock thickness | 0,03 |
| Colors | 2 |
| HS Code | 84431300 |