Offer 382957
HEIDELBERG XL 106-2P from 2019
2 Color
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 382957 |
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | XL 106-2P |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2019 |
| Incoterm: | Free Carrier |
| Cylinders Condition: | damage_free |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | No |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | Immediately |
| Counter: | 155 mio |
| Machine number: | |
| Description: | Prinect Press XL2<>Color Fast Solution <>IntelliStart<>Autoplate Pro<>Preset Plus Feeder<>Preset Plus Delivery <>Auto ink roller wash up<>Auto blanket wash up<>Auto Impr. Cyl. wash up<>Technotrans CombiStar<>AlcoSmart<>Hycolor inking and dampening integrated <>Perfect Jacket Blue<>AirAssistant <>CleanStar Compact <>StaticStar Advanced <>ScrollStar<>AirStar Pro ( Air cooling )<>Max. speed: 15K s/h |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. paper size | 750x1060 mm |
| Smallest size | 340x480 mm |
| Image area | 740x1050 mm |
| Plate size | 811x1055 mm |
| Stock thickness | 0,03 |
| HS Code | 84431300 |