Offer 383079
HEIDELBERG XL 106-4+L from 2018
4 Color
Offer Details
| Offer Number: | 383079 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | XL 106-4+L |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2018 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | WallScreen XL - <>Prinect Press Center XL - <>Intellistart 2 Push2Stop - <>Color Assistant Pro - <>Inpress Control 2 - <>Air Assistant - <>Thin paper package - <>StaticStar Compact - <>Speed 18000 - <>FilterStar Compact - <>Hycolor +CombiStar can - <>Straight 4col no perfector - <>CoatingStar - <>Anilox - <>DryStar IR Advanced - <>Dynamic sheet brake - <>InsertStar - <>*air cooled<>AirStar, Air cabinet water-cooled<>Scroll Star<>Preset Plus in feeder and delivery<>Autoplate Pro (full automatic plate loader)<>ITC Ink temperature control<>WASHSTAR Tandem wash for rollers/blanket and impression cylinder<>Non-stop delivery<>PowderStar<>Chambered doctor blades |
Technical details
| Max. paper size | 750x1060 mm |
|---|---|
| Smallest size | 340x480 mm |
| Image area | 740x1050 mm |
| Speed | 18.000 sh/h |
| HS Code | 84431300 |