Offer 382449
HOERAUF BDM UNIVERSAL from 2007
Casemaker
Offer Details
| Offer Number: | 382449 |
|---|---|
| Brand: | HOERAUF |
| Model: | BDM Universal |
| Manufacturer | HOERAUF |
| Condition: | Good |
| Year: | 2007 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | - Inline board cutter included ( Knife motor attached to main)<>- Operation hours: 10.446 hr<>- Korean customized delivery and stacker<>- ACC |
Technical details
| Max. open cover size | 410x720 mm |
|---|---|
| Min. open cover size | 105x170 mm |
| Mech. speed | 60 cases/min |
| Board thickness | 1 to 4 mm |
| Board weight | 80 to 120 g/m² |
| Soft Spine material width | 6 to 80 mm |
| Cover material thickness | 0,1 to 2,5 mm |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |
PRICE: Upon request
Images