Offer 382874
HONSEL PHOENIX 26 from 1970
Bag + Sack (Paper)
Offer Details
| Offer Number: | 382874 |
|---|---|
| Brand: | HONSEL |
| Model: | Phoenix 26 |
| Manufacturer | HONSEL |
| Condition: | Good |
| Year: | 1970 |
| Incoterm: | Free Carrier |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Standard machine |
Technical details
| Max. bag width | 260 mm |
|---|---|
| Min. bag width | 60 mm |
| Max. bag lenght | 470 mm |
| Min. bag lenght | 120 mm |
| Mech. speed | 300/600 bags/min |
| Power consumption | 5 kw |
| HS Code | 84433210 HS Codes Classification of Line printer |