Offer 382475
HORIZON VAC-600 from 2018
Gatherer Collators
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 382475 |
| Brand: | HORIZON |
| Model: | VAC-600 |
| Manufacturer | HORIZON |
| Condition: | Good |
| Year: | 2018 |
| Incoterm: | Free Carrier |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Mod. Vac-600 Hc<>Horizon SPF-200L booklet making system<>Hohner 43/6 S head stitching<>Horizon IFU-200 hand feeding |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. signature size | 350x500 mm |
| Min. signature size | 120x148 mm |
| No. of stations | 18 |
| Collating speed | up to 9500 /h. |
| Power consumption | 230 V 10,6 A, 2,3 kW |
| Machine dimensions | 810 x 652 x 1.961 mm |
| Weight | 324 kg |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |