Offer 382400
JAGENBERG DIANA 45-2 from 1992
Folder Gluer
Offer Details
| Offer Number: | 382400 |
|---|---|
| Brand: | JAGENBERG |
| Model: | Diana 45-2 |
| Manufacturer | JAGENBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 1992 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | No |
| Still in production: | No |
| Test possible: | No |
| Complete and in working condition: | No |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Technical details:<>- Glue Type: Standard Glue<>- Folding Types / Boxes:<>o Straight Line: YES<>o Crash Lock Bottom: NO<>o 4-Corner: NO<>o 6-Corner: NO<>o Double Wall: NO<>o Cases with interior/catcher NO<>Special features & equipment: NO<>- Machine fully functional: YES<>- Outstanding repairs: Kicker.<>Main investments, substantial repairs, general overhauling within the last 3 years: |
Technical details
| Max. blank width | 450 mm |
|---|---|
| Min. blank width | 65 mm |
| Max. blank length | 600 mm |
| Max. speed using ASE | 350 m/min. |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |
PRICE: Upon request
Images