Offer 382148
KBA-RAPIDA RAPIDA 105-8+LX from 2017
8 Color
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 382148 |
| Brand: | KBA-RAPIDA |
| Model: | Rapida 105-8+LX |
| Manufacturer | KBA-RAPIDA |
| Condition: | Good |
| Year: | 2017 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 155 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Mod. Ra 105-8+L ALV3 PRO<>Ergotronic Color Control with ICR - <>CX Package - <>450 mm raised Kit - <>Dance floor delivery - <>Plastics Kit - <>Light weight paper package - <>12 ft extended delivery - <>CleanTronic UV - <>UV rollers - <>WallScreen - <>Docking ports all units - <>3 UV Interdeck lamps - <>3 UVEOP lamps - <>Flo Clear -<>Qualitronic Professional -<>PWVA Plate change<>Automatic blanket, roller and impression-cylinder washing device<>Tower coater<>Chambered doctor blades<>Anilox rollers<>Infra Red + Hot air dryer<>Plate punch |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max sheet size | 740x1050 mm |
| Min sheet size | 340x480 mm |
| Image area | 730x1040 mm |
| HS Code | 84431300 |