Offer 383090
KBA-RAPIDA RAPIDA 106-8 SW4 from 2013
8 Color
Offer Details
| Offer Number: | 383090 |
|---|---|
| Brand: | KBA-RAPIDA |
| Model: | Rapida 106-8 SW4 |
| Manufacturer | KBA-RAPIDA |
| Condition: | Good |
| Year: | 2013 |
| Incoterm: | Free Carrier |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | ACR Camera Register<>SIS Feeder<>SPC Plate Change<>Technotrans Beta c<>VARIDAMP alcohol dampening<>Colortronic (Register, Dampening and Ink Remote System Control)<>PWVA Plate change<>Suction feed board<>Automatic wash-up device |
Technical details
| Max paper size | 740x1060 mm |
|---|---|
| Min paper size | 340x480 mm |
| Image area | 730x1050 mm |
| Plate size | 730x1050 mm |
| Speed | 15.000 |
| Colors | 8 |