Offer 383075
KBA-RAPIDA RAPIDA 205-5+L (2000*) from 2005
5 Color
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 383075 |
| Brand: | KBA-RAPIDA |
| Model: | Rapida 205-5+L (2000*) |
| Manufacturer | KBA-RAPIDA |
| Condition: | Good |
| Year: | 2005 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 80 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Mod. RA 205-5-L-T<>• Hybrid UV w/ chameleon rollers<>• KBA IR dryer<>• Lithec litho flash inline color control <>• Technotrans beta.c combination chiller<>Preset - automatic size device<>Automatic blanket, roller and impression-cylinder washing device<>Non-stop feeder and delivery<>anilox coater<>Powder sprayer |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. paper size | 1510x2050 mm |
| Smallest size | 900x1350 mm |
| Image area | 1490 x 2050 mm |
| Speed | 9.000 sh/h |
| Colors | 5 |
| HS Code | 84431300 |