Offer 382458
KBA-RAPIDA RAPIDA 72 K from 2001
2 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382458 |
|---|---|
| Brand: | KBA-RAPIDA |
| Model: | Rapida 72 K |
| Manufacturer | KBA-RAPIDA |
| Condition: | Good |
| Year: | 2001 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 72 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | ALCOMATIC alcohol dampening system<>Roller wash-up device<>Refrigeration<>Suction feed board<>Chromed cylinders<>Powder sprayer |
Technical details
| Max. paper size | 520x720 mm |
|---|---|
| Smallest size | 210x297 mm |
| Image area | 510x710 mm |
| Speed | 17.000 sheets/h. |
| Power consumption | 32 kw |
| Length | 3045 mm |
| Width | 2685 mm |
| Height | 2000 mm |
| Weight approx. | 5400 kg |
| Colors | 2 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images