Offer 383078
KBA-RAPIDA RAPIDA 75-5+L(US) from 2015
5 Color
Offer Details
| Offer Number: | 383078 |
|---|---|
| Brand: | KBA-RAPIDA |
| Model: | Rapida 75-5+L(US) |
| Manufacturer | KBA-RAPIDA |
| Condition: | Good |
| Year: | 2015 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 220 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Mod. Rapida 75 PRO 5L ALV2 CX<>Wallscreen, <>Techkon Densitometer, <>Elevated for Packaging, <>CX Package for Board, <>16,000 SPH,<>VARIDAMP alcohol dampening<>Ergotronic<>Refrigeration + Re-circulation<>PWVA Plate change<>Automatic wash-up device<>anilox coater<>Extended Delivery<>IR Infra red dryer<>Non-stop delivery |
Technical details
| Max size | 605x750 mm |
|---|---|
| Min Size | 330x330 mm |
| image area | 585x735 mm |
| Speed max | 15.000 sh/h. |
| Power comsumption | 45 kw |
| weight approx. | 20.050 kg |