Offer 382574
KBA-RAPIDA RAPIDA 75-5 (US) from 2012
5 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382574 |
|---|---|
| Brand: | KBA-RAPIDA |
| Model: | Rapida 75-5 (US) |
| Manufacturer | KBA-RAPIDA |
| Condition: | Good |
| Year: | 2012 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 188 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Colortronic (Register, Dampening and Ink Remote System Control)<>PWHA Semi automatic plate change<>Preset - automatic size device<>Automatic wash-up device<>Powder sprayer |
Technical details
| Max size | 605x750 mm |
|---|---|
| Min Size | 330x330 mm |
| image area | 585x735 mm |
| Speed max | 15.000 sh/h. |
| Power comsumption | 45 kw |
| weight approx. | 20.050 kg |
PRICE: Upon request
Images