Offer 382941
KOMORI LITHRONE 528+C from 2001
5 Color
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 382941 |
| Brand: | KOMORI |
| Model: | Lithrone 528+C |
| Manufacturer | KOMORI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2001 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 1,022,869 |
| Machine number: | |
| Description: | plate punch scanner<>Refrigeration + Re-circulation<>Powder sprayer<>Extended Delivery<>Coater<>IR Infra red dryer<>Compressor |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. paper size | 530x740 mm |
| Smallest size | 200x280 mm |
| Image area | 510x720 mm |
| Plate size | 600x730 mm |
| Speed | 15.000 sh/h |
| Width | 3160 mm |
| Colors | 5 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images