Offer 383189
KOMORI LITHRONE GL 440+CX from 2015
4 Color
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 383189 |
| Brand: | KOMORI |
| Model: | Lithrone GL 440+CX |
| Manufacturer | KOMORI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2015 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | damage_free |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | Immediately |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. paper size | 720x1030 mm |
| Smallest size | 360x520 mm (14.17x20.47") |
| Image area | 705x1020 mm (27.76x40.16") |
| Speed | 16.500 sheets/h. |
| Power consumption | 50 kw (67.05 hp) |
| Length | 9300 mm (366.14") |
| Width | 2410 mm |
| Height | 2410 mm |
| Weight approx. | 35150 kg (77505.75 lbs) KOMORI |
| Colors | 4 |
| HS Code | 84431300 |