Offer 383104
KOMORI LITHRONE L1040 SP from 2004
10 Color
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 383104 |
| Brand: | KOMORI |
| Model: | Lithrone L1040 SP |
| Manufacturer | KOMORI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2004 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | No |
| Still in production: | No |
| Test possible: | No |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | In stock |
| Counter: | 200 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | KHS<>KOMORIMATIC dampening system<>SAPC Semi-automatic plate change<>All washing devices<>KMS-IV management system<>AMR preset device for sheet size + thickness<>PDCS print density control spectrophotometer<>PQC Print Quality Control<>TECHNOTRANS |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. paper size | 720x1030 mm |
| Smallest size | 360x520 mm |
| Speed | (Max): 13,000 sph |
| Stock thickness | Sheet Thickness (Maximum): .024” ( 0.6 mm) |
| Colors | 10 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images