Offer 382469
KOMORI LITHRONE LS 240 from 2007
2 Color
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 382469 |
| Brand: | KOMORI |
| Model: | Lithrone LS 240 |
| Manufacturer | KOMORI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2007 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 51 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | KHS, <>plate register,<>powder collector,<>KOMORIMATIC dampening system<>SAPC Semi-automatic plate change<>PQC Print Quality Control<>APC automatic plate changing system<>AMR preset device for sheet size + thickness<>Blanket wash-up device<>Preset - automatic size device<>Powder sprayer<>Non-stop feeder |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. paper size | 720x1030 mm |
| Image area | 710x1020 mm |
| Plate size | 800x1030 mm |
| Colors | 2 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images