Offer 382468
KOMORI SPICA 229 from 2010
2 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382468 |
|---|---|
| Brand: | KOMORI |
| Model: | Spica 229 |
| Manufacturer | KOMORI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2010 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Mod. SPICA-229P-W<>PQC Print Quality Control<>Cooking register<>AMR preset device for sheet size + thickness<>APC automatic plate changing system |
Technical details
| Max. paper size | 530x750 mm |
|---|---|
| Smallest size | 200x280 mm |
| Image area | 520x740 mm |
| Plate size | 605x760 mm |
| Speed | 13.000sh/h. |
| Power consumption | 20.5 kw |
| Colors | 2 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images