Offer 383082
KONGSBERG XP44 A from 2011
Flatbed Plotter
Offer Details
| Offer Number: | 383082 |
|---|---|
| Brand: | KONGSBERG |
| Model: | XP44 A |
| Manufacturer | KONGSBERG |
| Condition: | Good |
| Year: | 2011 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | No |
| Still in production: | No |
| Test possible: | No |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Heavy-Duty Unit tool pack (wheels incl. HD cut/v-notch opt)<>High-speed Milling Unit (HSMU) Tool package<>High Frequency VibraCut Tool package<>V-notch Tool 45 degree-15mm cutting depth<>HD30 knife tool<>ARS Above+Below bundle<>Motorised Drill Tool insert<>Tool insert Fixture for plotting and drill tool inserts |
Technical details
| Sheet size max | 2210×3200 mm |
|---|---|
| Production speed | max. 100 m/min |
| HS Code | 84431930 |