Offer 383038
MBO K 80 from 2018
Folding Machines
Offer Details
| Offer Number: | 383038 |
|---|---|
| Brand: | MBO |
| Model: | K 80 |
| Manufacturer | MBO |
| Condition: | Good |
| Year: | 2018 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Mod. K80 S-KTL/6-FP80<>standard folder |
Technical details
| Max. sheet size | 780 mm |
|---|---|
| Min. sheet size | 170 mm |
| Speed | 230m/min. |
| Max. pile height | 1200 mm |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |
PRICE: Upon request
Images