Offer 382981
MITSUBISHI 3FR-6 from 1996
6 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382981 |
|---|---|
| Brand: | MITSUBISHI |
| Model: | 3FR-6 |
| Manufacturer | MITSUBISHI |
| Condition: | Good |
| Year: | 1996 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 364 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | • MMT I/R Dryer<>• Sheetfed feeder system<>• Delivery system<>• Press control system<>• Dampening system |
Technical details
| Max. paper size | 720x1020 mm (28.35x40.16") |
|---|---|
| Smallest size | 360x560 mm |
| Length | 12000 mm |
| Width | 3800 mm |
| Height | 2100 mm |
| Weight approx. | 48000 kg |
| Stock thickness | 0.4 |
| Colors | 6 |
| HS Code | 84431300 |