Offer 382936
NILPETER B 200 (205) from 1986
Cylinder
Offer Details
| Offer Number: | 382936 |
|---|---|
| Brand: | NILPETER |
| Model: | B 200 (205) |
| Manufacturer | NILPETER |
| Condition: | Good |
| Year: | 1986 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | 6 x Letterpress units (2 non-functional)<>1 x Flexo Units – varnishing only<>3 x Rotary Die Cutting<>All printing units are for UV colors. |
Technical details
| Max. web width | 205 mm |
|---|---|
| Min. print length | 203 mm |
| Mech. speed | max. 381 mm |
| HS Code | 84431500 |