Offer 382939
POLAR 115 XT from 2006
Paper Guillotine
Offer Details
| Offer Number: | 382939 |
|---|---|
| Brand: | POLAR |
| Model: | 115 XT |
| Manufacturer | POLAR |
| Condition: | Good |
| Year: | 2006 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Polar RA-4 jogger with air removal <>Polar TR130-ER-5 Transomat Unloader (right side) <>Polar LW-1000-4 Stack Lift <>Scale<>Airtable<>Side tables |
Technical details
| Max. cut width | 1150 mm |
|---|---|
| Pile height | 165 mm |
| Width of machine | 2350 mm |
| Deep of machine | 2750 mm |
| Height of machine | 1600 mm |
| Weight of machine | 3600 kg |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |
PRICE: Upon request
Images