Offer 382932
POLAR TRANSOMAT TR-3 BL-145-3 from 1990
Loader + Unloader
Offer Details
| Offer Number: | 382932 |
|---|---|
| Brand: | POLAR |
| Model: | Transomat TR-3 BL-145-3 |
| Manufacturer | POLAR |
| Condition: | Good |
| Year: | 1990 |
| Incoterm: | Load On Truck |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | No |
| Still in production: | No |
| Test possible: | No |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | In stock |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Standard machine loading from left side |
Technical details
| Max. size | 750x1050 mm |
|---|---|
| Min. size | 400*(750) mm |
| Smallest cut | 148x210 mm |
| Max. height of ream | 165 mm |
| Max. pile height | 1000 mm |
| Min. pile height | 135 mm |
| Max. load capacity | 200 kg |
| Space required (WxD) | 1425x2970 mm |
| Weight of machine | 850 kg |
| Transport time p. ream | 20 sec. min. |
| Power required | 2.25 kw |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |
PRICE: Upon request
Images