Offer 382991
PRATI SATURN TE 330 from 2011
Slitter Rewinder
Offer Details
| Offer Number: | 382991 |
|---|---|
| Brand: | PRATI |
| Model: | Saturn TE 330 |
| Manufacturer | PRATI |
| Condition: | Very good |
| Year: | 2011 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | Immediately |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: |
Technical details
| Max. roll/ web width | 340 mm |
|---|---|
| Unwinder | 750 mm |
| Cutting system | 400 mm |
| Mech. speed | 250 m/min. |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |
PRICE: Upon request
Images