Offer 382343
ROLAND R 205 (2000+) from 2009
5 Color
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 382343 |
| Brand: | ROLAND |
| Model: | R 205 (2000+) |
| Manufacturer | ROLAND |
| Condition: | Good |
| Year: | 2009 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 149 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Mod. R 205 HOB<>ROLANDMATIC dampening system<>Technotrans refrigeration<>PPL Power Plate Loading (semi-automatic)<>Preset - automatic size device<>Automatic wash-up device<>Double-sheet control<>Electronic side lay control<>Powder sprayer<>High pile delivery |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. paper size | 520x740 mm |
| Smallest size | 210x280 mm |
| Image area | 510x735 mm |
| Speed | 12.000 sh/h |
| Length | 9461 mm |
| Width | 2710 mm |
| Height | 1920 mm |
| Weight approx. | 25050 kg |
| Colors | 5 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images