Offer 382382
ROLAND R 302 P from 1995
2 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382382 |
|---|---|
| Brand: | ROLAND |
| Model: | R 302 P |
| Manufacturer | ROLAND |
| Condition: | Good |
| Year: | 1995 |
| Incoterm: | Load On Truck |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | No |
| Still in production: | No |
| Test possible: | No |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 58 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Grafix Hitronic-S Spray powder device<>ROLANDMATIC dampening system<>RCI Ink Control Remote<>Technotrans refrigeration<>CPL- Automatic Plate Change<>Steelplate in feeder and delivery<>dismantled |
Technical details
| Max. paper size | 530x740 mm |
|---|---|
| Smallest size | 260x400 mm |
| Image area | 510x735 mm |
| Speed | 15.000 sh/h |
| Power consumption | 47 kw |
| Length | 5825 mm |
| Width | 2900 mm |
| Height | 1870 mm |
| Weight approx. | 12060 kg |
| Colors | 2 |
| HS Code | 84431300 |
| transport by truck | 1 full truck |
| transport by sea | 1 x 40 ft container |
PRICE: Upon request
Images