Offer 382784
RYOBI 526 GX from 2007
6 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382784 |
|---|---|
| Brand: | RYOBI |
| Model: | 526 GX |
| Manufacturer | RYOBI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2007 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 196 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Shingled Feeder<>Technotrans alpha d Dampening Solution System<>PDS-E (Printing Density Control System)<>Stack Delivery<>Plates Used: Mitsubishi Silver-Digiplate<>DPX Plate Setter<>RYOBIMATIC dampening system<>Ryobi RPC semi-automatic plate change<>Electromechanic double-sheet control<>Grafix powder sprayer<>GRAFIX IR dryer<>All washing devices |
Technical details
| Max. paper size | 360x520 mm |
|---|---|
| Image area | 350*505 mm |
| Stock thickness | max. 0.5 mm |
| Colors | 6 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images