Offer 382793
RYOBI 684 from 1999
4 Color
Offer Details
| Offer Number: | 382793 |
|---|---|
| Brand: | RYOBI |
| Model: | 684 |
| Manufacturer | RYOBI |
| Condition: | Good |
| Year: | 1999 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 37 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | PCS-G, <>AAC, <>Puncher(RP740-425AUTO)<>RYOBIMATIC dampening system<>Ryobi RPC semi-automatic plate change<>Blanket wash-up device<>Suction feed board<>Powder sprayer |
Technical details
| Max. paper size | 508x686 mm |
|---|---|
| Smallest size | 200x279 mm |
| Image area | 495x660 mm |
| Speed | 15.000 sheets/h. |
| Length | 7166 mm |
| Width | 2910 mm |
| Height | 1870 mm |
| Weight approx. | 17025 kg |
| Stock thickness | 0.4 |
| Colors | 4 |
| HS Code | 84431300 |