Offer 383087
RYOBI 790 PF-8 from 2017
8 Color
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 383087 |
| Brand: | RYOBI |
| Model: | 790 PF-8 |
| Manufacturer | RYOBI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2017 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | 36 mio. |
| Machine number: | |
| Description: | Remote control: ink and register - Ryobi PCS - G • <>side guide presetting system • <>antistatic device • <>PDS - E Spectro jet •<>RYOBIMATIC dampening system<>Technotrans refrigeration<>Ryobi RPC semi-automatic plate change<>Automatic blanket, roller and impression-cylinder washing device<>High pile delivery<>Powder sprayer<>Ultrasonic double sheet control<>Mechanical double-sheet control |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. paper size | 788x600 mm |
| Smallest size | 290x410 mm |
| Image area | 545x765 mm |
| Speed | 15.000 S/h. |
| Stock thickness | 0.04 |
| Colors | 8 |
| HS Code | 84431300 |
PRICE: Upon request
Images