Offer 383081
RYOBI 790 ST-5S from 2017
5 Color
Offer Details
| Offer Number: | 383081 |
|---|---|
| Brand: | RYOBI |
| Model: | 790 ST-5S |
| Manufacturer | RYOBI |
| Condition: | Good |
| Year: | 2017 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Mod. 790 ST-5+C LED UV<>PCS-G Control Desk. <>PDS-E SpectroJet. Ink<>LED-UV Dryer.<>RYOBIMATIC dampening system<>Ryobi RPC semi-automatic plate change<>Preset - automatic size device<>ITC Ink temperature control<>Automatic blanket, roller and impression-cylinder washing device<>Coater<>Extended Delivery |
Technical details
| Max. paper size | 788x600 mm |
|---|---|
| Smallest size | 290x410 mm |
| Image area | 580x765 mm |
| Plate size | 605x745mm |
| Speed | 16.000 S/h. |
| Stock thickness | 0.04 |
| Colors | 5 |
| HS Code | 84431300 |