Offer 382297
STAHL KH 78 from 2013
Folding Machines
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 382297 |
| Brand: | STAHL |
| Model: | KH 78 |
| Manufacturer | STAHL |
| Condition: | Good |
| Year: | 2013 |
| Incoterm: | Load On Truck |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Touch screen control<>MCT Control system<>TSH-50 Twin stacking delivery |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. sheet size | 780x1200 mm |
| Min. sheet size | 140x180 mm |
| Speed | up to 50.000 sheets/h |
| Max. pile height | 1200 mm |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |