Offer 383003
VEGA PEGASO 130 from 2002
Folder Gluer
Offer Details
| Offer Number: | 383003 |
|---|---|
| Brand: | VEGA |
| Model: | Pegaso 130 |
| Manufacturer | VEGA |
| Condition: | |
| Year: | 2002 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Vacuum belt feeder with vibration system<>Suitable for:<>Straight line boxes<>Pre-breaking section<>Motorized rear carriers<>Glue application system:<>Disc glue pot<>Electronic machine controls with job memory<>Compression delivery section |
Technical details
| Max. blank width | 1330 mm |
|---|---|
| Min. blank width | 86 mm |
| Max. blank height | 900 mm |
| Min. blank height | 65 mm |
| Max. belt speed | 20 |
| Machine height | 9200 kg |
| HS Code | 84439959 HS Codes Classification of Other |