Offer 382801
WINDMUELLER+H HELIOSTAR GL from 2007
Rotogravure
Offer Details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Offer Number: | 382801 |
| Brand: | Windmueller+H |
| Model: | Heliostar GL |
| Manufacturer | Windmueller+H |
| Condition: | Good |
| Year: | 2007 |
| Incoterm: | |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | Yes |
| Still in production: | Yes |
| Test possible: | Yes |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Viscosity System Yes<>Edge Guider Yes<>Inspection System BST<> parts for replacing the drives for inking rollers <> chucks with adapter <> drives support to the chucks <> chuck sensors gravure cylinder bearings <> replacing parts for the sidelay register <> sidelay register drives -sidelay register guards <> motor for gravure cylinder drive <> mechanical mounting parts <> electrical accessories documentation<>Corona treater |
Technical details
| Name property | Description property |
|---|---|
| Max. web width | 1320 mm |
| Diam rewind | 1000 mm |
| Diam unwind | 1000 mm |
PRICE: Upon request
Images